Offering you a complete choice of products which include sauer dan-foss piston motor kc38 kc45 kc38c kc45d series high pressure.
₹ 95000 / Piece Get Latest Price
| Displacement | 45 cc/rev |
| Max Pressure | 315 bar |
| Max Speed | 2500 rpm |
| Type | Hydraulic Motor |
| Motor Type | Bent axis |
| Mounting Type | Wheel mount |
| Application | Wheel drive |
| Motor Speed | 500 RPM |
| Material | Cast Iron |
| Phase | Single Phase |
| Color | Black |
| Rotation | Clockwise |
| Shaft Type | Splined shaft |
| Port Size | SAE 1 |
| Frequency | 50 Hz |
| Packaging Type | Box |
Minimum order quantity: 2 Piece
Sauer Dan-foss Piston Motor KC38 KC45 KC38C KC45D Series High Pressure Variable Hydraulic Motor KC45DNERNFF55SNNAFF18NNNNN
Aniket Kharat (CEO)
ARK Sources
Plot No 71, Sector 22, Shop No 04, Shivnery CHS, Maitri Road, Kamothe
Navi Mumbai - 410209, Thane, Maharashtra, India