Providing you the best range of eaton hydraulic motor, a10vg45 rexroth hydraulic pump, rexroth hydraulic gear motors and pvb5 vickers hydraulic pumps with effective & timely delivery.
₹ 15500 / Piece Get Latest Price
| Rated Speed | 500 RPM |
| Type | Hydraulic Motor |
| Material | Cast Iron |
| Phase | Single Phase |
| Color | Black |
| Voltage | 24 V |
| Frequency | 50 Hz |
₹ 85000 / Piece Get Latest Price
| Series | A10VSO |
| Pump Type | Rotary Pump |
| Displacement | 45 cm³/rev |
| Control Type | Hydraulic Control |
| Max Pressure | 350 bar |
| Power Source | DC Powered |
| Mounting Type | SAE A |
| Automation Grade | Automatic |
| Motor Horsepower | 1 HP |
| Pressure | 20 Bar |
| Flow Rate | 20 LPM |
| Frequency | 50 Hz |
| Color | Black |
₹ 12500 / Piece Get Latest Price
| Motor Type | Gear Motor |
| Rated Speed | 800 RPM |
| Displacement | 8 cc/rev |
| Max Pressure | 350 bar |
| Type | Hydraulic Motor |
| Mounting Type | Flange Mount |
| Shaft Type | Taper Shaft |
| Rotation | Clockwise |
| Material | Cast Iron |
| Phase | Single Phase |
| Color | Grey |
| Frequency | 50 Hz |
₹ 42500 / Piece Get Latest Price
| Pump Type | Axial Piston |
| Displacement | 18 cc/rev |
| Max Operating Pressure | 315 bar |
| Brand | Eaton |
| Usage / Application | Crane |
| Pump Configuration | Single Pump |
| Automation Grade | Semi-Automatic |
| Pressure | 15 Bar |
| Flow Rate | 30 LPM |
| Motor Horsepower | 1HP |
| Frequency | 50 Hz |
Aniket Kharat (CEO)
ARK Sources
Plot No 71, Sector 22, Shop No 04, Shivnery CHS, Maitri Road, Kamothe
Navi Mumbai - 410209, Thane, Maharashtra, India