82% Response rate
Leading Retailer of hawe(925122) solenoid coil 24v from Navi Mumbai.
₹ 6500 / Piece Get Latest Price
| Voltage Rating | 24 V DC |
| Usage/Application | For Electronic Use |
| Coil Voltage | 24 V DC |
| Coil Power | 20 W |
| Coil Type | DC Coil |
| Power Source | DC |
| Voltage | 24v 12v 230v |
| Number Of Pin | 2pin 3 pin |
| Bore Size | 19mm |
| Power | 24v dv |
| Coil Bore Size | 19mm |
| Application | Hydraulic Valve |
| Duty Cycle | Continuous |
Hawe solenoid Coil
Aniket Kharat (CEO)
ARK Sources
Plot No 71, Sector 22, Shop No 04, Shivnery CHS, Maitri Road, Kamothe
Navi Mumbai - 410209, Thane, Maharashtra, India
