82% Response rate
We are a leading Retailer of hydac solenoid coil from Navi Mumbai, India.
₹ 3500 / Piece Get Latest Price
| Coil Voltage | 24 V DC |
| Usage/Application | Transporation(JCB/ Truck/Bus) |
| Coil Power | 30 W |
| Valve Brand | Hydac |
| Power Source | DC |
| Coil Type | DC Coil |
| Bore Size | 18mm |
| Coil Size Code | 22 mm |
| Protection Class | Hyd |
| Application | Hydraulic Valve |
Aniket Kharat (CEO)
ARK Sources
Plot No 71, Sector 22, Shop No 04, Shivnery CHS, Maitri Road, Kamothe
Navi Mumbai - 410209, Thane, Maharashtra, India
