82% Response rate
Hydraulic gear pump
₹ 135000 / Piece Get Latest Price
| Flow Rate | 80 LPM |
| Part Type | Xcmg |
| Crane Type | Truck Crane |
| Body Material | Cast Iron |
| Crane Model | Xcmg |
| Model | QY50V |
| Crane Capacity | 70 ton |
| Max Lifting Capacity | 80 ton |
| Maximum Pressure | 300 bar |
| Lifting Height | 65.7 m |
| Usage/Application | Overhead Cranes |
| Mounting Type | 4-Bolt Rectangular |
| Part Category | Hydraulic Parts |
| Pump Configuration | Triple Stage |
| Brand Compatibility | Xcmg |
| Part Position | Right |
| I Deal In | New and Second Hand |
| Year Of Manufacture | 2024 |
| Condition | New |
| Question | 30 |
Cranes hydraulic gear pump xcmg zomilion terex
Aniket Kharat (CEO)
ARK Sources
Plot No 71, Sector 22, Shop No 04, Shivnery CHS, Maitri Road, Kamothe
Navi Mumbai - 410209, Thane, Maharashtra, India
