Our product range includes a wide range of 25 cc hydraulic gear pump, hydraulic piston pump parts a10vg28, a4v 125 charges pump hydraulic and hydraulic piston pump spare parts a10vm45.
₹ 35000 / Piece Get Latest Price
| Flow Rate | 25 LPM |
| Body Material | Aluminium |
| Speed | 600 RPM |
| Maximum Pressure | 250 bar |
| Mounting Type | SAE A 2-Bolt |
| Pump Configuration | Tandem (Double) |
| Automation Grade | Automatic |
| Pressure | 25 Bar |
| Discharge Range | 30 LPM |
| Shaft Type | Splined |
| Direction of Rotation | Clockwise (CW) |
| Application | Mobile Hydraulics |
| Frequency | 50 Hz |
| Voltage | 24 V |
| Color | Silver |
₹ 55000 / Set Get Latest Price
| Pump Type | Radial Piston Pumps |
| Automation Grade | Manual |
₹ 65000 / Piece Get Latest Price
| Pump Type | Centrifugal Pump |
| Flow Rate | 10 LPM |
| Charge Pressure | 280 |
| Mounting Type | Pump Rear Mount |
| Power Source | AC Powered |
| Automation Grade | Manual |
| Motor Horsepower | 1 HP |
| Pressure | 5 Bar |
₹ 38000 / Piece Get Latest Price
| Pump Type | Radial Piston Pumps |
| Displacement | 45 cc/rev |
| Max Pressure | 210 bar |
| Motor Horsepower | 1HP |
| Power Source | AC Powered |
| Brand | Rexroth |
| Automation Grade | Manual |
| Pressure | 5 Bar |
| Flow Rate | 10 LPM |
Aniket Kharat (CEO)
ARK Sources
Plot No 71, Sector 22, Shop No 04, Shivnery CHS, Maitri Road, Kamothe
Navi Mumbai - 410209, Thane, Maharashtra, India