82% Response rate
We are a leading Retailer of hawe g 3-3 valve 24v dc marine from Navi Mumbai, India.
₹ 45000 / Piece Get Latest Price
| Spool Configuration | 2/2 |
| Valve Type | Proportional |
| Actuation | Solenoid |
| Number of Ports | 3 Port |
| Flow Capacity | 160 LPM |
| Position | 3 Position |
| Port Size | 3/8 inch |
| Max Pressure | 700 bar |
| Application | Hydraulic |
| Operation | Solenoid |
| Mounting Pattern | NG10 |
| Mounting Type | Manifold |
| Max Flow | 300 LPM |
| Size | 3/8 inch |
| Body Material | Cast Iron |
| Pressure Rating | 0–315 bar |
| Voltage | 24 V DC |
| Coil Voltage | 24 V DC |
| Hawe valve G 3-3 24v dc | 2 kg |
Minimum order quantity: 1 Piece
Hawe G 3-3 24v dc
Aniket Kharat (CEO)
ARK Sources
Plot No 71, Sector 22, Shop No 04, Shivnery CHS, Maitri Road, Kamothe
Navi Mumbai - 410209, Thane, Maharashtra, India
